‘Gölgemizde yürümelerine izin vermeyiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya ve Elazığ’da partisinin mitinglerine katıldı. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

MALATYA AFFETMEZ: Malatya bugüne kadar hiçbir mücadelemizde bizi yalnız bırakmadı. Bizim bildiğimiz Malatya’nın insanı karakterli olur, mert olur, sözünün eri olur. Pusulasını şaşıranı, Kandil’le demlenmeyi marifet sayanı, teröristlerle sarmaş dolaş olanı Malatya affeder mi? Depremle sarsılan nice sevdiklerini toprağa veren kardeşlerine yeniden hayata sarılma umudu vereni Malatya bırakır mı?

48 BİN 837 KONUTUN YAPIMI SÜRÜYOR: Malatya’da 20 bini kırsalda, kalanı şehir merkezinde olmak üzere yaklaşık 70 bin hak sahibi belirlendi. Geçtiğimiz ay inşası tamamlanan 6 bin 181 konutu teslim ettik. Halen şehrimizde 48 bin 837 konutun yapımı sürüyor. Yerinde dönüşüm için 32 bin 538 kardeşimiz başvurdu, bunların 500’ü konutlarını inşa etmeye başladılar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız şehir merkezindeki meydan ve iş yeri düzenlemesini yapıyor. Hedefimiz, önümüzdeki yılın ortasına kadar tüm hak sahiplerini konutlarına ve ticari binalarına kavuşturmaktır. Bugüne kadar teslim ettiğimiz 46 bin konut sayısını ay sonuna kadar 75 bine çıkartacağız. Yıl sonuna kadar her ay 15-20 bin ilaveyle 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. Depremle sarsılan şehirlerimizi biran önce ayağa kaldırmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

ESKİSİNDEN GÜVENLİ VE HUZURLU: Türkiye’nin maruz kaldığı onca terör saldırısının, darbe girişiminin üzerine yaşadığı deprem felaketinin elbette maddi manevi ağır maliyeti oldu. Bunca insan kaybının, şehirlerin gördüğü ağır hasarın altından kalkmak kolay değil. Malatya başta olmak üzere tüm deprem şehirlerimizi eskisinden daha güvenli, canlı, huzurlu hale getirmekte kararlıyız. Hayatını kaybedenleri elbette geri getiremeyiz ama onun dışındaki kayıpları daha iyisiyle yerine koyacak gücü, azme ve dirayete sahibiz.

KAYBETTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORLAR: AK Parti’nin belediyecilik konusundaki beceri ve tecrübesini kimseyle tartışmayız. Malatya büyükşehir ve ilçelerimizin bir kısmında bir değişim oldu. Dün şehirlerimize hizmet eden kardeşlerimizi nasıl desteklediysek bugün vazifeye talep kardeşlerimizin de aynı şekilde yanında olacağız. Partimizin eski belediye başkanlarının, eski milletvekillerinin, eski teşkilat mensuplarını aday göstererek kendileri kazanmak değil, bize kaybettirmek için çalışan partiler ortaya çıktı. Hep söylediğimiz gibi Türkiye özgür ve demokratik bir ülkedir. İsteyen istediği yerde siyaset yapabilir, aday olabilir. Biz kendi ittifakımızdan, kendi partilerimizden, kendi adaylarımızdan mesulüz. Ancak hem bize kaybettirmeye çalışıp hem çeşitli beyan ve imalarla gölgemizde yürümeye kalkanlara da müsaade etmeyiz.

‘Zübük tiplere itibar edilmez’

Erdoğan, “Bizim siyasetimiz, eser ve hizmet siyasetidir. Ülkeye hiçbir faydanız dokunmayacak, millete hiçbir faydanız olmayacak, insanın hayatına olumlu yönde katkı yapamayacaksınız, sonra sadece yalan yanlış konuşarak haksızca eleştirerek, siyaseti domine etmeye çalışacaksınız. Bunun adı siyasi şantajcılıktır. Türkiye bugüne kadar ne çektiyse emek ve heyecanla hazırlanmış vizyonu, programı, projesi olmayan zübük siyasi tiplerinden çekmiştir. Son dönemde bu habis siyaset tarzının yeniden hortlamaya başladığını görüyoruz. Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara, ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğine inanıyorum” dedi.

‘Muhalefetle ilgilenmiyoruz’

Erdoğan, Elazığ Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada “Nerede bir terörist varsa tepelerine biniyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 5. nesil savaş uçağımız KAAN gökyüzüyle buluştu. İnşallah 2028’de KAAN’ı savaş uçağı filomuza dahil etmeye başlıyoruz. Nerede bu CHP? Şahsi kariyerleri dışında, rantı bol belediyeleri kapışmak dışında gündemlerinde hiçbir şey yok. Güya siyaset yapmaya yeltendiklerinde bedelli askerlik haklarını kullanan vatandaşımızın bir kesimine hakaret ediyorlar. Biz artık CHP’nin başını çektiği muhalefetle ilgilenmiyoruz. Bizim gündemimizde sadece hizmet var” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x